ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8034160
*
nr 803 4160
Spegel
Förgylld, med hundrelief, 27 x 20
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 20:27:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 19:45:47
1
200 kr
27/1 10:06:53
2
300 kr
28/1 20:06:14
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene hundrelief spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 803 4160
Spegel
Förgylld, med hundrelief, 27 x 20
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 19:45:47 | 1 | 200 kr |
27/1 10:06:53 | 2 | 300 kr |
28/1 20:06:14 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene hundrelief spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58